Do tej pory się już w przestrzeń kosmiczną, a nawet wylądowaliśmy na Księżycu, ale ludzie muszą jeszcze osiedlić się na Marsie i rozszerzyć swoją obecność poza Ziemię. Świat czeka aby dowiedzieć się, kiedy idea życia na innej planecie stanie się rzeczywistością, egzotyczną koncepcją, ale coraz bardziej realną. W roku 2022 rozpoczną się loty na Marsa, w których średnio w każdym statku kosmicznym będzie przewożonych 100 osób. Trzeba będzie poczekać 26 miesięcy między lotem na Marsa i lotem powrotnym. Najbardziej potrzebni do osiedlenia się w projekcie będą podróżować jako pierwsi.

Pozytywnym aspektem, który urzekł ekspertów w dziedzinie astronomii jest fakt, że aby podróżować nie trzeba być astronautą ani przechodzić wielomiesięcznego szkolenia. W rzeczywistości, będziesz musiał zainwestować tylko kilka dni w szkolenie i będziesz gotowy do rozpoczęcia tej szczególnej przygody, która zabierze Cię bezpośrednio na tajemniczą czerwoną planetę.

Plan polega na zabraniu na Marsa turystów i podróżników, a także profesjonalistów, którzy będą odpowiedzialni za założenie kolonii i promowanie życia na tej planecie. Nie będzie to wycieczka dostępna dla wszystkich, ponieważ jej cena wyniesie średnio 450 000 złotych, a w niektórych przypadkach prawie 900 000 złotych. Wszystko będzie zależało od tego, jaką podróż chcą odbyć pierwsi osadnicy. Ci, którzy podróżują z mniejszym bagażem, zapłacą mniej, a osoby, które zabierają więcej rzeczy z Ziemi będą musieli zapłacić więcej. Ale oczywiście będzie to uzasadniona inwestycja, ponieważ pozwoli na zupełnie abstrakcyjne i nowe doświadczenia dla ludzi, którzy podróżują poza Ziemię.

W warunkach podróży na Marsa ustanowionych przez firmę SpaceX, która zajmuje się całym projektem, konieczne będzie poświęcenie od 40 do 100 lat do zakończenia kolonizacji. Plan jest taki, że będzie coraz więcej statków kosmicznych, które będą zajmować się podróżującymi podróżnikami, organizując trasy, które pozwolą na stały przepływ podróżnych. W tym celu promowany będzie transfer wszystkich rodzajów ludzi i specjalistów, biorąc pod uwagę, że Mars będzie wymagał praktycznie wszystkiego. Chociaż astronomowie będą mieli duże zapotrzebowanie na swoją wiedzę i na to, co wniosą do funkcjonowania planety, potrzebni będą też inni profesjonaliści.

Elon Musk wyszczególnił, że będą potrzebować wszelkiego rodzaju firm i profesjonalistów, aby projekt Mars mógł zostać natychmiast uruchomiony. Kolonizacja planety będzie wymagała, jak wspomniał sam wykonawca SpaceX, firm specjalizujących się w odlewaniu metali, ale będzie również zapotrzebowanie na firmy specjalizujące się w gastronomii i żywności.